Паметник на загиналите в Руско-турската война (Джуранлийски бой)
Паметникът е в чест на загиналите в Руско-турската освободителна война (Джуранлийски и Старозагорски бой). Той е първият възпоменателен паметник построен само четири години след Джуранлийския бой на 19/31 юли 1877 г. През 1881 г. там е издигната пирамида в памет на загиналите руси и българи в боевете за Стара Загора и село Джуранлий (днес Калитиново). Монументът е построен по типовия проект на архитект Вокар и представлява гранитна четиристранна пресечена пирамида завършваща с кръст.